O nas

Czyli kilka słów o naszej działalności

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa

Пoльcko – Кaзахстaнскaя Торгово-Промышленная Палата

Polish – Kazakhstani Chamber of Commerce and Industry

Польша – Қазақстан Сауда – Өнеркәсіп Палатасы

INFORMACJE O IZBIE

Historia, cele, zadania...

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo Przemysłowa została zarejestrowana w Sądzie 17 stycznia 2008 r. w oparciu i statut przyjęty na Zebraniu Założycielskim Izby w czerwcu 2007 r. Prezesem Izby jest Pan Piotr Guzowski, Wiceprezesem – Pani Irina Pavlyukevich z Kazachstanu.

Głównymi celami Izby jest pomoc Firmom Członkowskim, zainteresowanym współpracą polsko – kazachstańską, pomoc w nawiązywaniu wzajemnych kontaktów pomiędzy nowymi strukturami i instytucjami, partnerami gospodarczymi, przedsiębiorstwami i przedsiębiorcami w Polsce i Kazachstanie, reprezentowanie interesów gospodarczych członków PKIHP wobec władz Republiki Kazachstanu, a także udzielanie informacji, doradztwo, organizowanie współpracy między członkami Izby.

Do naszych zadań należy m. in. przyczynianie się do rozwoju stosunków gospodarczych między Polską a Kazachstanem, ułatwianie kontaktów pomiędzy potencjalnymi kontrahentami, organizację misji handlowych, sympozjów i seminariów szkoleniowych oraz konferencji.

Na naszych stronach internetowych i w naszych wydawnictwach Członkowie Izby mogą bezpłatnie umieszczać swoje dane, promując swoje przedsiębiorstwa, określając także rodzaj poszukiwanej współpracy.

Współorganizujemy wystawy, targi, seminaria i inne imprezy promocyjne. Na wszystkie spotkania, konferencje i wyjazdy, w których uczestniczy lub którym patronuje Izba, jej Członkowie zapraszani są w pierwszej kolejności.

Współpracujemy z Ambasadą Republiki Kazachstanu w Polsce, Ambasadą RP w Ałmaty, strukturami handlowymi placówek dyplomatycznych, branżowymi Izbami Przemysłowymi i Regionalnymi w Polsce, jesteśmy członkiem Krajowej Izby Gospodarczej.

OFERTA DLA CZŁONKÓW IZBY

KONTAKTY

Oddajemy nasze Firmy Członkowskie pod opiekę specjalistów, którzy zapewniają im sprawne wejście i umocnienie swojej pozycji na polskim i kazachstańskim rynku (consulting, obsługa prawna, doradztwo rynkowe, itp.)

IMPREZY

W celu promowania współpracy polsko-kazachstańskiej organizujemy misje handlowe, wyjazdy turystyczno-biznesowe, seminaria, spotkania tematyczne, bierzemy udział w targach.

PROMOCJE

Promujemy działalność Państwa Firmy tak, aby oferta naszych Członków trafiła do jak największej liczby potencjalnych klientów. Bezpłatnie zamieszczamy dane Państwa Firmy na naszej stronie www.pkihp.pl oraz na stronie Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w Ałmaty.

FOLDER

Poprzez nasz folder informacja o Państwa Firmie trafia do oficjalnych instytucji i potencjalnych partnerów handlowych podczas spotkań biznesowych i misji handlowych.

WSPÓŁPRACA

Współpracujemy z Ambasadą Republiki Kazachstanu w Polsce, Ambasadą RP
w Ałmaty, strukturami handlowymi placówek dyplomatycznych, Krajową Izbą Gospodarczą, regionalnymi i branżowymi Izbami Przemysłowymi.

SPOTKANIA

Podczas wspólnych spotkań Członkowie nasi dzielą się doświadczeniami zdobytymi na rynkach obu Krajów, pomagają sobie w rozwiązywaniu konkretnych problemów.