19 Międzynarodowa Wystawa SuluExpo 2020 Astana

Serdecznie zapraszamy do prezentacji informacji i wzorów Państwa wyrobów w Kazachstanie podczas Wystawy Urody „SuluExpo 2020 – Astana”. Jest to już 19-ta edycja Targów.

19 Międzynarodowa Wystawa SuluExpo 2020 Astana będzie miała miejsce w Nur-Sułtan 8-10 października 2020, w Centrum Wystawienniczym „KORME”

Rynek wyrobów kosmetycznych i perfumeryjnych w Kazachstanie

Wyroby kosmetyczne i perfumeryjne sprzedawane są w kraju zarówno poprzez duże sieci specjalistyczne – Mon Amie, Beautymania, Francuski Dom i inne – jak i poprzez butiki w centrach handlowych, sklepy on-line oraz poprzez firmy bezpośredniej sprzedaży z katalogów (Mary Kay, Oriflame, Faberlic, Avon i inne).

Rzadkością są kosmetyki wyprodukowane w Kazachstanie. Wg danych Komitetu ds. Statystyki Ministerstwa Gospodarki Narodowej Republiki Kazachstanu, w 2019 roku w kraju było zarejestrowanych 29 przedsiębiorstw działających w zakresie produkcji środków kosmetycznych i perfumeryjnych.

Największe z nich to:

Vita-Vent – producent wyrobów kosmetycznych i farmaceutycznych

Golden Time Group – producent mydła ekologicznego

Albi Pharma – producent żelu antybakteryjnego do rąk oraz chusteczek nawilżanych

Bioton – producent naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry

Gala Cosmetic & K – producent kosmetyków (głównie mydła oraz środków do pielęgnacji włosów), a także chemii gospodarczej .

Własna produkcja kraju w najbliższej perspektywie nie będzie w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców i pokonać import. W Kazachstanie produkuje się głównie mydło i środki do mycia.

Polska odgrywa ważną rolę w imporcie wyrobów kosmetycznych i perfumeryjnych do Kazachstanu.

TOP 10 POZYCJI TOWAROWYCH, IMPORTOWANYCH Z POLSKI DO KAZACHSTANU W 2019 ROKU

Pudry, w tym prasowane

Perfumy i wody toaletowe

Dezodoranty osobiste i środki przeciwpotowe

Preparaty upiększające do oczu

Mydło i organiczne produkty i preparaty powierzchniowo czynne, w postaci kostek lub ukształtowanych kawałków oraz papier,watolina, filc i włóknina, impregnowane, powleczone lub pokryte mydłem lub detergentem

Preparaty do trwałej ondulacji lub prostowania włosów

Preparaty upiększające do ust

Preparaty stosowane przed goleniem, do golenia lub po goleniu

Szampony

Polskie firmy kosmetyczne mają wielki potencjał wejścia na rynek kazachstański. Najlepszym miejscem do pozyskania nowych kontaktów handlowych są targi branżowe, odbywające się w kraju co roku.Zapraszamy do udziału w Targach w Kazachstanie w dniach 8-10 października 2020 roku w Nur-Sułtan.

Kontakt:

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa

ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa

tel/fax: + 48 22 630 97 82 ; tel: + 48 22 630 96 53

Aleksandra Janisiewicz

aleksandra.janisiewicz@pkihp.pl 

prezes@pkihp.pl