I Forum Inwestycyjne i Turystyczne „Starożytny Turkiestan – nowe możliwości” – 28.09.2018

W dniu 28 września 2018 r. w Turkiestanie odbyło się I Forum Inwestycyjne i Turystyczne „Starożytny Turkiestan – nowe możliwości”.

W Forum uczestniczyła m.in. delegacja polska: ZBH w Kazachstanie, FCA Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego LEGATO, Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa.

W Forum wzięło udział ponad 250 osób. Podczas otwarcia wydarzenia Akim województwa przedstawił podstawowe informacje o rozwoju regionu. Na pierwszym etapie państwo przewiduje inwestycje o wartości ok. 2 mln USD w budownictwo i infrastrukturę. Miasto Turkiestan budowane będzie z uwzględnieniem nowych technologii. Będzie to bezpieczne i „intelegentne” miasto przyszłości. Obecnie krajowi i tureccy przedsiębiorcy zdecydowali się na inwestycje w budowę hoteli pięciogwiazdkowych, centrów handlowych, centrów sportowych i innych obiektów o wartości ponad 100 mln USD. Miasto i region otwarte są na wszelkie inicjatywy i projekty.

W ramach Forum podpisano 19 memorandów o współpracy o wartości ok. 1,7 mld USD z inwestorami z następujących krajów: Chiny, Czechy, Iran, Malezja, Rosja,Turcja, Włochy, ZEA.

Z Polską podpisano memoranda:

  • pomiędzy Akimatem obwodu Turkiestańskiego a Firmą FCA Sp. z o.o.
  • pomiędzy oddziałem Spółki Narodowej „Kazakh Invest” w Szymkencie a Polsko-Kazachstańską Izbą Handlowo-Przemysłową.

Turkiestan 2018 forum

 

 IMG-20181003-WA0021