Kazachstan planuje przeznaczyć ponad 10 milionów dolarów na projekty społeczne kosztem inwestorów

Ministerstwo Energii przygotowało projekt dekretu rządowego w sprawie dodatkowej alokacji środków w ramach ostatecznego porozumienia o podziale wydobycia na obszarze kontraktowym złoża naftowo-gazowego Karaczaganak z dnia 18 listopada 1997 r..

W ramach FPSA zaproponowano przeznaczyć dodatkowe środki na projekty socjalno-infrastrukturalne w regionie Zachodniego Kazachstanu w wysokości 10 040 126 dolarów (dziesięć milionów 40 tysięcy 126 dolarów).

W szczególności zaproponowano modernizację ratownictwa medycznego, szpitala w mieście Aksai, dzielnica WKO Burlink (w tym szkolenia, usługi doradcze i koszty personelu), stworzenie profesjonalnego ośrodka szkoleniowego na bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Rozważana jest również kwestia przeznaczenia środków na rekultywację terenu i instalację kanalizacji deszczowej we wsi Araltal, powiat Burliński WKO.

Źródło:https://eenergy.media/2020/09/21/v-kazahstane-planiruyut-vydelit-bolee-10-millionov-dollarov-na-sotsialnye-proekty-za-schet-investorov/?utm_source=sendpulse&utm_medium=email&utm_campaign=digest-167-21-25920