Kto i jak pomaga eksporterom podczas pandemii

Problemy w funkcjonowaniu łańcuchów handlowych nadal nie są rozwiązane, więc nie jest to łatwe dla krajowych eksporterów. Muszą podtrzymać swoje interesy i relacje z partnerami. Szczególnie ważną rolę w tej sytuacji odgrywa holding „Baiterek”.

Holding Baiterek dysponuje szeroką gamą instrumentów wsparcia krajowych eksporterów. Kazachskie przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie za pośrednictwem spółek zależnych Holdingu, takich jak ubezpieczyciel eksportowy KazakhExport, Bank Rozwoju Kazachstanu oraz Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości Damu.

Pod tym względem rola KazachstanExport jest najważniejsza, ponieważ ta spółka zależna holdingu Baiterek jest jedyną organizacją ubezpieczeniową w kraju, która wspiera eksport produktów rodzimych producentów poprzez ogólnie przyjęte międzynarodowe praktyki ubezpieczeniowe.

Na przykład wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego holdingu Baiterek otrzymała firma Eurasia Invest LTD. Przedsiębiorstwo wysyła sproszkowane mleko wielbłądzie do Chin, a nawet do USA i Rosji.

Ale w połowie czerwca dostawy zostały wstrzymane z powodu pandemii i zamkniętych granic. We wrześniu wielkim wysiłkiem udało im się je wznowić – powiedział Meruert Rakhimberdieva.

Żródło:https://kapital.kz/business/91409/kto-i-kak-pomogayet-eksporteram-vo-vremya-pandemii.html