Magnum Cash & Carry, Uchet, GALANZ Bottlers wchodzą na rynek uzbecki

Przedsiębiorcy z Ałmaty spotkali się z hokimem Taszkentu, kierownictwem Izby Przemysłowo-Handlowej i Izby Audytorów Uzbekistanu. Podczas spotkania omówili realizację projektów inwestycyjnych z zakresu handlu, przemysłu, budownictwa, medycyny, edukacji, projektowania krajobrazu i turystyki.

W skład delegacji Kazachstanu weszli prezesowie firm  Uchet Group of Companies, Magnum Cash & Carry, GALANZ Bottlers, IC Group i Timus Development.

„Grupa spółek Uchet nabędzie udziały w największym ośrodku edukacyjnym Uzbekistanu. Głównym celem będzie szkolenie uzbeckich księgowych w zakresie międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, które powinny zacząć być stosowane w ich praktyce przez spółki akcyjne, banki komercyjne, organizacje ubezpieczeniowe i dużych podatników od 2021 r. – powiedział szef księgowości, przewodniczący Rady Regionalnej Izby Przedsiębiorców miasta Ałmaty Maxim Baryshev.

Największa sieć handlowo-detaliczna Kazachstanu Magnum Cash & Carry planuje otwarcie oddziałów w Taszkiencie. Azamat Osmanov, prezes zarządu firmy, powiedział, że w przyszłym roku planują otworzyć sześć sklepów, a wartość inwestycji w każdą z lokalizacji w dużym formacie wyniesie od 5 mln USD.

Kazachski producent GALANZ Bottlers planuje zbudować w Uzbekistanie fabrykę do produkcji mrożonej herbaty, a także napojów gazowanych i wody.

IC Group, duża krajowa firma sprzątająca, jest gotowa do współpracy i realizacji projektów z zakresu poprawy miasta, podczas wizyty osiągnięto porozumienie co do realizacji wspólnego projektu pilotażowego w jednej z dzielnic Taszkentu.

Żródło:https://kapital.kz/business/91528/magnum-cash-carry-uchet-galanz-bottlers-vykhodyat-na-uzbekskiy-rynok.html