W Kazachstanie powstanie fabryka do produkcji wełny mineralnej

TECHNONICOL Corporation w pierwszym kwartale 2021 roku rozpocznie budowę fabryki wełny mineralnej w Kazachstanie. Inwestycje w projekt szacuje się na 65 mln euro.

Przedsiębiorstwo będzie zlokalizowane w strefie przemysłowej 25 km od miasta Ałmaty. Uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej planowane jest w 2023 r., Powstanie 170 nowych miejsc pracy, ponad 90% pracowników stanowić będą lokalni specjaliści.

„Skorygowaliśmy program inwestycyjny, zwiększyliśmy go o ponad 5 miliardów rubli i zaczynamy budować nowy majątek w Kazachstanie. Mamy duże plany rozwoju w regionie. W ciągu najbliższych 5 lat nie wyklucza się otwarcia drugiej linii w zakładzie i jest bardzo prawdopodobne, że otworzymy tam kolejne zakłady produkcyjne – powiedział Siergiej Kolesnikow, współwłaściciel firmy produkcyjnej TECHNONICOL.

Zakład w Kazachstanie będzie produkował wełnę mineralną do izolacji cieplnej i akustycznej konstrukcji budowlanych: ścian, dachów, elewacji, podłóg i ścianek działowych, a także materiały na płyty warstwowe, izolacje techniczne i przeciwpożarowe. Produkty przeznaczone są zarówno do budownictwa prywatnego, jak i przemysłowego.

„Dogodna lokalizacja przedsiębiorstwa obniży koszty logistyczne związane z dostawą materiałów. Planujemy eksport do 20% produkowanych w zakładzie materiałów do Chin, Uzbekistanu i Kirgistanu. W przyszłości planujemy rozpocząć dostawy do Tadżykistanu i Turkmenistanu ”- powiedział Wasilij Tkaczow, Kierownik Działu Izolacji Minerałów TECHNONICOL.

TECHNONICOL Corporation to międzynarodowy producent materiałów i systemów budowlanych. Firma produkcyjna TECHNONICOL to 54 zakłady produkcyjne w 6 krajach świata (Rosja, Białoruś, Litwa, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy), 22 przedstawicielstwa w 18 krajach świata, 19 ośrodków szkoleniowych, 6 ośrodków badawczych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. Produkty firmy dostarczane są do 116 krajów.

Żródło:https://kapital.kz/business/91858/v-kazakhstane-postroyat-zavod-po-proizvodstvu-kamennoy-vaty.html